Przejdź do treści

Co robimy?

Tworzymy technologie, które pozwalają wydobyć i skoncentrować białko zawarte w odpadzie poprodukcyjnym innych gałęzi przemysłu spożywczego oraz uczynić je bardziej atrakcyjnym i łatwiejszym w przetwórstwie na inne produkty żywnościowe. 

Ponadto prowadzimy szereg prac B+R nad ulepszeniem, jak i stworzeniem nowych produktów na bazie izolatu i koncentratu białka roślinnego.

Wspieramy pośrednio i bezpośrednio:

  • Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
  • Walkę z ociepleniem klimatu
  • Rozwój produktów wegańskich i wegetariańskich
  • Ochronę lasów i praw zwierząt 

Kim jesteśmy?

W Green Lanes Proteins sp. z o.o.  łączymy pasjonatów żywności, świadomych problemów w zakresie odżywiania społeczeństwa, jak i społeczno-środowiskowych, które spowodowane są niezrównoważoną produkcją. Wierzymy, że nasz wkład w racjonalne gospodarowanie zasobami będzie mieć realny wpływ na wielką, ekologiczną rewolucję w gospodarce.

Nasz zespół

Jakub Wójcik
CTO

Twórca technologii. Posiada ośmioletnie doświadczenie we wdrażaniu technologii laboratoryjnych z zakresu rolnictwa, biologii molekularnej człowieka, zwierząt i roślin. Realizował projekt w zakresie rozwoju nowych technologii biologii molekularnej pt. Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem nowej technologii łączenia amplikonów z odczytem sekwencji uzyskanego fragmentu DNA” – RPO WL 2014-2020. Aktualnie realizuje projekt z programu Sonata (2018/31/D/NZ7/01350 – 508-3065-35-1350) Wielocelowe ligandy selektywne funkcjonalnie w badaniu aktywności receptorów sprzężonych z białkiem G w komórkach nowotworowych. Doktorant Nauk Medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.


Piotr Pietras
CEO

Ponad 8 letnie doświadczenie w budowaniu przedsiębiorstw i zarządzaniu projektami (również w zakresie projektów B+R). W trakcie dotychczasowej aktywności zawodowej zarządzał rozwojem portfolio 18 projektów B+R z poziomu funduszu inwestycyjnego (od etapu pre-seed). Przez ostatnie 4 lata współtworzył i rozwijał wehikuły inwestycyjne na rynku polskim oraz przeprowadził procesy inwestycyjne na ponad 23 mln zł. Ponadto pozyskał ponad 12 mln zł dotacji na rozwój projektów. W 2020 roku pełnił rolę doradcy Zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec ds. projektów innowacyjnych. Certyfikowany Manager: MoP, MoR, MoCh, ITIL, MoV, MSP, P30, Prince, VeriSM, Agile Business Analyst, Professional Scrum Master (I i II), LeanIT, ISTQB, Management 3.0).


dr Klaudia Klawa
Starszy laborant

Doktor nauk o żywności, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wieloletni praktyk dobrych praktyk laboratoryjnych i produkcyjnych, potwierdzonych uprawnieniami audytora. Realizowała projekty w zakresie technologii  spożywczych, suplementów diety i substancji aktywnych w roślinach m.in:

Rozwiń listę projektów
  • Ocena wydajności ekstrakcyjnej wybranych układów hydrofilowych i lipofilowych pod względem izolacji składników olejku eterycznego z hyzopu lekarskiego i tymianku pospolitego.
  • Wpływ czynników fizyko-chemicznych na zawartość substancji aktywnych w ekstraktach z mięty pieprzowej i czystka. 
  • Ocena wydajności ekstrakcyjnej wybranych układów hydrofilowych i lipofilowych pod względem izolacji składników olejku eterycznego z mięty pieprzowej i czystka siwego
  • Migracja globalna z tworzyw sztucznych. 
  • Wpływ fermentacji mlekowej oraz modyfikacji enzymatycznej białek na alergenność mleka. 
  • Ekstrakcja związków biologicznie czynnych z wybranych ziół. 
  • Ocena jakościowa i półilościowa olejków eterycznych. 
  • Wpływ PEF na żywotność drożdży. 
  • Wpływ ultradźwięków na związki biologicznie czynne w roślinach.  

Olga Kramek
Młodszy laborant

Studentka zarządzania i inżynierii produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała jako laborantka w firmie zajmującej się przetwórstwem owocowo-warzywnym. 


Alexander Lubański
Business partner

Absolwent Wydziału Ekonomii i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczony menedżer, przedsiębiorca i inwestor z kilkunastoletnim stażem. Brał udział w tworzeniu największej w Europie sieci inkubatorów przedsiębiorczości, a także kilku programów akceleracyjnych. Twórca lub współtwórca kilku funduszy kapitałowych typu Seed oraz Venture Capital. Współtworzył jeden z najdłużej działających na rynku podmiotów zarządzających funduszami kapitałowymi w Polsce, gdzie m.in. był odpowiedzialny za inwestycję w HemPoland – pierwszą prywatną spółkę w Polsce, która zajmowała się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistej. Współpracuje od wielu lat z licznymi jednostkami akademickimi, ośrodkami naukowymi i parkami technologicznymi, stworzył także oddział w Polsce dla biotechnologicznej spółki z USA, wraz z kompletnym zakładem produkcyjnym, laboratorium B+R i pełną certyfikacją.


Jacek Kramarz
Business partner

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Karierę zaczynał jako makler papierów wartościowych, a rozwinął w branży doradztwa strategicznego. Jeden z pionierów branży konopnej w Polsce. Od 2015 współtworzył HemPoland- pierwszą prywatną spółkę w Polsce, która zajmowała się uprawą i przetwórstwem konopi. Jako wspólnik zarządzający rozwojem biznesu, sprzedażą i marketingiem rozwinął spółkę do 30 mln PLN przychodu, budując dystrybucję w 17 krajach. W 2018 uczestniczył w sprzedaży HemPoland kanadyjskiej spółce giełdowej.

W 2019r. wybrany głosami członków do Rady Dyrektorów European Industrial Hemp Association – najstarszej i największej organizacji w branży konopi w Europie.

Kontakt

Pytania i oferty prosimy przesyłać na adres:

contact@glproteins.com

lub można skorzystać z formularza.

Nasze lokalizacje

Siedziba


Majdan Krasieniński 42A, 21-025 Niemce

Biuro


ul. Nałęczowska 14, 20-701 Lublin

Laboratorium / Produkcja


Majdan Krasieniński 42A, 21-025 Niemce

Formularz kontaktowy