Przejdź do treści
Natura i technologia

Białko inne niż wszystkie

Nasze białka powstają przede wszystkim z dobra natury. Technikę produkcyjną opracowaliśmy w taki sposób, aby to, co najlepsze z naturalnych ziaren przekazać w formie wygodnych do użycia półproduktów spożywczych.

Surowcem używanym do produkcji, jest makuch uzyskany jako produkt uboczny po tłoczeniu oleju z roślin oleistych, w szczególności z nasion konopi siewnych (Cannabis sativa L. var. sativa). W pierwotnej formie to materiał gorszy w walorach wizualnych, ale bardzo atrakcyjny produkt pod względem substancji odżywczych, smakowych i łatwości w przygotowywaniu z niego zróżnicowanych posiłków.

Nasiona

Zawartość białka: 25-29%

Makuch konopny

Zawartość białka: 30-32%

Izolat białka

Zawartość białka: 70-90%

naszA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Zrównoważony rozwój

Green Lanes Proteins realizuje cele zrównoważonego rozwoju ONZ poprzez użycie w produkcji surowców pozyskanych z roślin o wysokim oddziaływaniu środowiskowym oraz znaczącej wartości odżywczej, lecz traktowanych często jako odpady w innych sektorach przemysłu spożywczego. Dzięki innowacyjnej technologii Spółka przetwarza produkty nieatrakcyjne na niezwykle pożądane i wysoko skoncentrowane izolaty białkowe, by w rezultacie bezpośrednio wpływać na rozwój zrównoważonej gospodarki obiegu zamkniętego.

Nasza produkcja wpisuje się aż w 6 celów odpowiedzialnego rozwoju SDG:

DZIAŁALNOŚĆ B+R

Zaplecze technologiczne

W wyniku intensywnej pracy zespołu B+R opracowaliśmy proces, w którego skład wchodzi ekstrakcja oraz autorskie technologie koncentracji i izolacji białka uzyskiwanego z makuchu.